Дома Трансфер зона Феликс сака трансфер во Барселона

Феликс сака трансфер во Барселона

Жоао Феликс сигурно ќе го напушти Атлетико Мадрид до крајот на преодниот рок, а негова најголема желба е трансфер во Барселона.

Феликс ова лето се врати од позајмица во Челзи, но јасно е дека за него нема повеќе место во Атлетико, па Симеоне даде зелено светло за трансфер.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Феликс не сака повеќе да игра во Атлетико и агентот Мендеш веќе му бара нов клуб, а сака да го однесе во Барселона.

Барселона е спремна да го донесе на позајмица или во трансферот да го вклучи Феран Торес, па веќе почнале преговори со Атлетико.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…