Дома Актуелно Фелаини пронајде изговор за лошата форма, најави и ТУЖБА!

Фелаини пронајде изговор за лошата форма, најави и ТУЖБА!

0

Манчестер Јунајтед во средата беше поразен од швајцарски Базел со 0:1, иако го обезбедија првото место и пласманот во следната фаза, медиумите ги нападнаа избраниците на Мурињо.

Посебно на мета на англиските медиуми беше Маруан Фелаини. Приказните за заминување на Фелаини не престануваат, а Белгиецот неодамна се најде во фокусот поради ситуација која нема многу врска со фудбалот.

Имено, Фелаини одлучил да го тужи произведувачот на спортска опрема „New Balance“.

Британски „Гардијан“ пренесува дека Фелаини се жалел дека копачките се лоши и дека влијаеле на неговиот настап.


Следете го Sportski.mk и на


Фелаини од „New Balance“ ќе бара оштета од два милиони фунти, а наводно еден од доказните материјали верувале или не ќе биде „WhatsApp“ порака.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Нејмар откри зошто носи „десетка“ во Бразил, негова желба бил друг број

Звездата на Пари Сен Жермен, Бразилецот, Нејмар да Силва, откри дека никогаш не била негов…