Дома Останати Федерер: Веројатно ова ќе биде последен пат во Австралија

Федерер: Веројатно ова ќе биде последен пат во Австралија

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Риџе Федерер се надева дека ќе игра минимум уште две-три години и вели дека размислува на долги стази за својата тениска кариера.

Федерер не игра тенис уште од операцијата на коленото во јули, а на терен ќе се врати на Хопман купот во јануари.

„За пензија размислувам само кога ќе ме прашаат. Не гледам на тој начин дека ова може да биде моето последно доаѓање во Австралија, иако тоа е многу веројатно. Позитивен сум, имав шест месеци пауза и се надевам дека ќе играм уште две или три години, а не уште неколку месеци. Така и размислувам“, истакна Федерер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Влезете во луксузниот дом на Флојд Мејведер во Лас Вегас (ФОТО)

Славниот боксер Флојд Мејведер живее во неверојатен луксуз. Човекот со прекарот „The Money…