Дома Видео Фати го „измести“ Видал на тренингот на Барселона (ВИДЕО)

Фати го „измести“ Видал на тренингот на Барселона (ВИДЕО)

Aнсу Фати се издвои како голем талент од школата на Барселона имаше неколку настапи во кои покажа голем потенцијал.

Фати има 17 години и редовно тренира со првиот тим на Барселона, а сега стана главна тема откако си поигра со далеку поискусниот од него Артуро Видал. Фати на мајсторски начин се ослободи од Видал, а „АС“ овој потег го најави со насловот: Спремете протезе за колкот на Артуро…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…