Дома Фудбал Англија Фановите одлучија: Мурињо заминувај!

Фановите одлучија: Мурињо заминувај!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Поголем дел од навивачите на Манчестер Јунајтед не се задоволни на начинот на кој Жозе Мурињо го води клубот, особено поради резултатите во последниот период.

„Црвените ѓаволи“ играат очајно оваа сезона, а на социјалните мрежи навивачите на тимот од „Олд Трафорд“ спремаат инетерсен план.

Имено, на некој од следните натпревари се припрема транспарент кој ќе лебди над „Олд Трафорд“ и на кој ќе има јасна порака „Жозе Мурињо, заминувај!“

Јунајтед моментално е на 8-то место во Премиер лигата со 15 бода, а веќе четири натпревари не знаат за победа во првенството.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Детали од договорот: Зошто Меси го избра Интер Мајами пред Ал Хилал?

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Tр…