Дома Трансфер зона Фабио Борини пронајде нов клуб

Фабио Борини пронајде нов клуб

Поранешниот офанзивец на Милан Фабио Борини кариерата ќе ја продолжи во Турција.

Борини во август оваа година се раздели со Верона, а сега оди во Карагумрук, тим кој е 9. на табелата во Суперлигата после 12 одиграни коло.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Треба да се спомене и дека уште еден познат фудбалер настапува за овој тим, станува збор за Лукас Биља.

Борини во кариерата играше уште за: Челзи, Свонси, Рома, Ливерпул, Сандерленд и Милан.

Коментари
  • Фабио Борини пред враќање во Англија

    Фабио Борини доби понуда која најверојатно нема да ја одбие. Поранешниот фудбалер на Ливер…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Салах на продажба, Ливерпул ја одреди цената

Салах во летниот преоден рок беше блиску до трансфер во Саудиска Арабија, а медиумите…