Дома Останати Ракомет Уште еден ракометар го напушти Вардар

Уште еден ракометар го напушти Вардар

Откако вчера Горбок кажа збогум, денеска уште еден ракометар на Вардар реши да го напушти клубот.

Се работи за Словенецот Сикошек Пелко, кој после само една сезона во црвено-црниот дрес го напушта клубот.

Пивотменот веќе пронајде нов клуб и кариерата ќе ја продолжи во Ла Риоха од Шпанија.

Да потсетиме, Пелко во Вардар дојде од екипата на Брик од Австрија, а тој е седмиот играч кој ги напушта Вардарци во овие тешки моменти.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …