Дома Останати Кошарка НБА Уште еден ветеран пред потпис со Лејкерси

Уште еден ветеран пред потпис со Лејкерси

Тимот на Лејкерси продолжуваат да го градат ростерот за новата сезона, а како што стојат работите ќе имаат тим на ветерани.

Клубот од Лос Анџелес околу првата ѕвезда Леброн Џејмс собра играчи кои поодамна ја поминаа „30-ката“. Следен во низата може да биде ДеАндре Џордан кој ги напушти Бруклин Нетс.

Нетси го испратија Џордан во Детроит за Јахлил Окафор и Секу Думбија, а Пистонси ги откупија преостанатите две години од неговиот договор, па сега е слбооден кошаркар. На маса Џордан има договор од Лејкерси вреден 2.6 милиони евра.

Ќе потсетиме Лејкерси веќе ги има: Ентони Дејвис, Расел Вестбрук, Кармело Ентони, Ражон Рондо, Двајт Хауард

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

И третиот од браќата Бол ќе игра во НБА!

Лианџело Бол и официјално стана нов кошаркар на Шарлот Хорнетс. Тој потпиша двоен договор …