Дома Луд Спорт Урнебесно: Новитски заглави во кал, па мораше да го вади пријателот од карантин (видео)

Урнебесно: Новитски заглави во кал, па мораше да го вади пријателот од карантин (видео)

Бившиот кошаркат Дерон Вилијамс откри интересна анегдота поврзана со Дирк Новитски.

Германецот и Вилијамс поминаа две сезони заедно во Далас, а пријателството очигледно го одржуваат и денес.

Вилијамс откри ситуација која неговиот пријател ја доживеал неодамна и предизвика позитивни реакции од јавноста.

„Добивам јас порака од Новитски кој ме прашува дали сум во карантин…Веднаш потоа ми кажа дека заглавил во некоја кал и ме праша дали можам да дојдам со својот камионет да го извадам. Па не можеш со караван да одиш по таа кал!“, напиша Вилијамс.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Јувентус го продава Роналдо: Ова се можните дестинации

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Кристиано Роналдо на крајот…