Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Урнебесно: Навивачот кој чукаше на дупнат тапан на стадионот, беше атракција и во центарот на Букурешт🎥

Урнебесно: Навивачот кој чукаше на дупнат тапан на стадионот, беше атракција и во центарот на Букурешт🎥

Македонскиот навивач со својот дупнат тапан ги освои социјалните мрежи, чукаше на него на стадионот, продолжи и во градот, не се откажува. 

Камерите го уловија македонскиот навивач на трибините на стадионот во Букурешт како продолжува да чука на тапанот кој го носи иако тој веќе е дупнат.

Видеото брзо стана вирално на социјалните мрежи.

Но уште пофасцинантно е што тој не се откажа од својот тапан и по натпреварот, и цела ноќ чукаше во Букурешт, овој пат низ улиците во стариот град.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…