Дома Луд Спорт Урнебесно: Мечка дава знак за почеток на натпревар (видео)

Урнебесно: Мечка дава знак за почеток на натпревар (видео)

0

Пред неколку месеци бевме сведоци како мајмунче во Јапонија го изведува почетниот удар, а сега и мечка даде знак за почеток на натпревар.

Мечката е симбол на Машук, руски третолигаш и беше главна атракција на мечот против Ангушт.

Мечката лично му ја подаде топката на славниот судија, а видеото веднаш го обиколи светот.

Коментари
loading...
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тутоспорт: Погба се враќа во старото јато!?

Како што наведува Тутоспорт од извори блиски до торинскиот клуб, старо нов член на Старата…