Дома Луд Спорт УРНЕБЕСНО: Гатузо на ТВ бираше девојка за Кутроне

УРНЕБЕСНО: Гатузо на ТВ бираше девојка за Кутроне

0

Џенаро Гатузо го препороди Милан и откако седна на клупата на „росонерите“, тимот игра се подобро и подобро.

Најголемо изненадување оваа сезона е секако младиот Патрик Кутроне, кој моментално е прв стрелец на тимот со 13 постигнати гола.

Во интервју за „Скај“ после синоќешниот меч, Гатузо истакна дека покрај што е роден голгетер, Кутроне е многу скромно момче кое работи и напредува, а потоа се согласи да му одбере девојка.

Од студиото најпрво пуштија слика на една одбојкарка која го следи Кутроне на Инстаграм, а Рино без влакна на јазикот изјави: „Оваа е многу мускулеста, ќе го потроши“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

Арогантниот Нејмар го уценува ПСЖ: Или дајте ми го ОВА, или одам во Реал

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар му постави неверојатен услов на Пари Сент Жермен за …