Дома Луд Спорт Урнебесен потег на навивачите на Малага: Случаен турист го претставија како ново засилување🎥

Урнебесен потег на навивачите на Малага: Случаен турист го претставија како ново засилување🎥

Славниот шпански клуб Малага е во голема резултатска и финансиска криза и во последните години тоне се подолу и подолу.

Навивачите на клубот во знак на протест направија перформанс и станаа вистински хит.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Клубот летово не донесе нови играчи, а навивачите решија да ги преземат работите во свои раце и да го изразат својот протест на уикатен начин.

На градскиот аеродром, тие избраа случаен турист и го опкружија со преправени ентузијастички навивачи, новинари и обезбедување. На човекот најпрво ништо не му беше јасно, но сепак се потпиша на дресот и со тоа стана „новото засилување“ на Малага.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Официјално: Најбараниот дефанзивец потпиша за Манчестер Јунајтед

Сагата за иднината на францускиот дефанзивец Лени Јоро заврши и денес стави потпис на дого…