Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Ужасни вести за Полска: Левандовски го скинал мускулот – репрезентацијата во моментов има само еден здрав напаѓач!

Ужасни вести за Полска: Левандовски го скинал мускулот – репрезентацијата во моментов има само еден здрав напаѓач!

Репрезентацијата на Полска доби лоша вест на три дена пред почетокот на Европското првенство, Роберт Левандовски го скинал мускулот и неговата повреда е сериозна.

Полските медиуми објавија дека резултатите од повредите се катастрофални и тој ќе мора одреден период да биде надвор од терените.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Ова значи дека Левандовски сигурно го пропушта првиот натпревар од Европското првенство во кој оваа селекција ќе игра против Холандија, а прашање е дали ќе се рехабилитира за средбите против Австрија и Франција.

Репрезентацијата на Полска има сериозни проблеми во нападот бидејќи повреден од пред неколку дена е и Аркадиуш Милик. Исто така неизвесен е и напаѓачот на Верона Керол Свидерски.

Во овој момент здрав во редовите на Полска е само Криштоф Пјонтек, па ќе видиме каква ќе биде ситуацијата во наредните неколку дена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …