Дома Фудбал Светско првенство во фудбал ТЈ го погоди точниот резултат на вчерашното дерби! 🎥

ТЈ го погоди точниот резултат на вчерашното дерби! 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Спортското шоу „Overtime with TJ“ продолжува со епизодите секојдневно за време на Мундијалот, а покрај интересните факти за натпреварите, слушаме и мислење на водителот Јовица Симоноски.

Досега не можеме да кажеме дека му оди лошо погоди неколку играчи кои очекуваше да блеснат и уште неколку точни резултати. Последниот точен резултат кој го погоди е 1:1 на вчерашното дерби помеѓу Шпанија и Германија.

На каналот веќе е епизодата за денешните натпревари во кои секако најинтересни се Србија – Камерун од 11 и Португалија – Уругвај од вечерниот термин во 20:00 часот. Слушнете што има да каже ТЈ за овие, но и за останатите две средби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Бегството од манистир, најголемиот порок, левакот Калстром – ова се најлудите изјави на Ќиро Блажевиќ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ „Тренерот над сите т…