Дома Фудбал Останато Тричковски во животна форма, осум гола на седум меча 🎥

Тричковски во животна форма, осум гола на седум меча 🎥

Иван Тричковски ја продолжи својата голгетерска серија, а овој пат „жртва“ на македонскиот голгетер беше Анортозис. 

АЕК Ларнака славеше на гостувањето кај Анортозис со 1-2, а Тричковски го отвори резултатот во 35-та минута од пенал.

Поранешниот македонски репрезентативец само ја потврди својата извонредна форма и го постигна 8-от гол на седум натпревари оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …