Дома Македонски спорт Тренерот на Рајо го брани Димитриевски: Колку бодови ни донесе оваа сезона…

Тренерот на Рајо го брани Димитриевски: Колку бодови ни донесе оваа сезона…


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Македонскиот голман, Столе Димитриевски во вчерашното реми на Рајо Ваљекано и Гетафе направи кикс по кој Гетафе дојде до бод во овој натпревар. По натпреварот тренерот на Рајои, Андони Ираола застана во одбрана на нашиот репрезентативец.

Многу пати досега во сезоната Димитриевски беше клучен за победите на Рајо, а оваа грешка не го загрижува.

„Сите грешиме, а колку бодови ни донесе Димитриевски досега сезонава…Столе ја има нашата поддршка, сите грешими или ќе згрешиме во иднина. За мене мнгоу други работи се поважни. Пример, ние со играч повеќе не игравме како што треба. Таа една „специфична грешка“ која нема да се случи повторно не ме загрижува“, изјави Ираоло.

За Рајо ова беше шесто реми сезонава и досега мадритскиот тим е на 33 бода со бод помалку од петтиот Бетис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Сцена која го обиколи Балканот: Гудељ се расплака, Ракитиќ воодушеви со гестот

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Немања Гудељ и Иван…