Дома Топ вести Трансфер „бомба“: ПСЖ спреми 180 милиони за Кварацхелија

Трансфер „бомба“: ПСЖ спреми 180 милиони за Кварацхелија

Наполи оваа сезона игра фантастично, а еден од играчите кој остави најсилен впечаток е сигурно Квича Кварацхелија.

Кварацхелија е вистинско откритие на Серија А оваа сезона и се промовираше во вистински лидер на Наполи, па го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Грузиецот има ефект од 13 гола и 16 асистенции на 29 натпревари во сите натпреварувања, а ПСЖ покажува сериозен интерес за неговиот потпис.

„Кориере дело Спорт“ наведува дека парижаните се подготвени да платат дури 180 милиони евра за Кварацкелија, со што би се израмнил со трансферот на Килијан Мбапе.

ПСЖ на лето сака да се ослободи од Нејмар, неизвесна е иднината на Меси, па Кварацхелија ќе биде примарна цел на „светците“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Еве што прави Јокиќ додека Србите ја чекаат неговата одлука за Олимписките игри

Никола Јокиќ беше избран за МВП во регуларниот дел од НБА лигата, но не успеа и да ја одбр…