Дома Фудбал Останато Трагедија во Португалија: Од срцев удар почина поранешниот репрезентативец и фудбалер на Бенфика

Трагедија во Португалија: Од срцев удар почина поранешниот репрезентативец и фудбалер на Бенфика

Поранешниот португалски репрезентативец Антонио Пачеко почина на 57-годишна возраст, веста ја потврди неговата ќерка Матилда.

Причината за смртта е срцев удар, а се кој го добил претходната недела. По неколку дена во болница за жал ја загубил нитката.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Пачеко гордо ја претставуваше својата репрезентација шест пати во кариерата, која ја започна во Торалта, а потоа шест години беше одличен во Бенфика, со која освои две титули, Купот на Португалија и Суперкупот. Учествуваше во две европски финалиња, но двете ги загуби, прво од ПСВ, а потоа од Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…