Дома Фудбал Италија Тоти: Ибрахимовиќ до 50 години може да игра фудбал на една нога

Тоти: Ибрахимовиќ до 50 години може да игра фудбал на една нога

Златан Ибрахимовиќ иако има 39 години сепак игра на едно високо ниво во Милан.

По неговото пристигнување минатиот јануари Милан како да е друг тим, „росонерите“ од тогаш бележат фантастични резултати, а и новата сезона одлично ја статуваа.

 Големи пофалби на сметка на Ибра испрати легендарниот фудбалер на Рома Франческо Тоти.

„Ибрахимовиќ додека наполни 50 години може да игра и на една нога“, изјави иконата на Рим.

Ќе потсетиме Тоти додека беше директор на Рома се обиде да го доведе Швеѓанецот во Рим, меѓутоа тогаш Ибрхаимовиќ избра да оди во МЛС во Лос Анџелес Галакси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Светците“ подобри од „ѓаволите“, Жиру имаше шоу во Севиља🎥

ПСЖ го освои „Олд Трафорд“, фаворитите  немаа проблем вечерва во Лигата на шампиони. Гости…