Дома Трансфер зона Тотенхем и Евертон се борат за потписот на Милик

Тотенхем и Евертон се борат за потписот на Милик

Иако беше блиску до трансфер во Рома, Аркадиуш Милик остана во Наполи, но моментално е надвор од тимот.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, па Наполи ќе се обиде да го продаде во јануари, а интерес за него покажуваат Тотенхем и Евертон.

Двата клуба од Премиер лигата веќе стапиле во контакт со агентот на 26-годишниот напаѓач.

Интерес за Милик покажува и Јувентус, но Наполи преферира да го продаде во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул започна преговори со дефанзивецот на Лајпциг

Ливерпул започнал преговори со дефанзивецот на Лајпциг, Ибрахима Конате, пренесуваат медиу…