Дома Трансфер зона Тотенхем го отпиша, Мурињо го сака во Јунајтед!

Тотенхем го отпиша, Мурињо го сака во Јунајтед!

0
mourinho

Тотенхем изгледа го отпиша, но како што стојат работите овој играч не би имал проблем во пронаоѓањето нов клуб.

Дефанзивецот на Тотенхем кој не во комбинација за вечерашниот натпревар против Јувентус, Тоби Алдервилд е далеку од тимот.

Настапи против Њупорт во ФА купот, се врати после повреда, но против Арсенал не беше ниту на клупата.

Покетино тврди дека не сака да ризикува со неговата повреда, но ова објаснување звучи чудно бидејќи Белгиецот можеше да седи барем на клупа.

Изгледа дека проблемот е поинаков. Поранешниот фудбалер на Ајакс и Атлетико има договор до крајот на следната година, нема договор околу продолжувањето, а спремен е и да замине.

Има 28 години, сигурно дека не сака да седи на клупата, Вертонген и Санчез се неприкосновени, а и Дајер може да игра како штопер.

Алдервилд го сака Мурињо кој во Белгиецот гледа одлично решение за последната линија, но прашање е дали Тотенхем ќе сака да ги засили „ѓаволите“.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Тотенхем спреми понуда за новата италијанска ѕвезда

Николо Заниоло оваа сезона е најголемо откритие во Серија А и го привлече вниманието на го…