Дома Фудбал Италија Торино се збогува со Белоти

Торино се збогува со Белоти

Италијанскиот репрезентативен напаѓач, Андреа Белоти после седум години го напушти Торино, соопштија од клубот.

„Драг Андреа, ја прифаќаме твојата одлука да пробаш ново искуство, нашите патишта се заделуваат денес. Поминавме заедно седум години, што е долга врска во современиот фудбал. Споделивме страст, радост, емоции и разочарувања“, беше емотивната порака на Торино.

Белоти сега е слободен агент, а единствената понуда која ја има е од Монако и најверојатно кариерата ќе ја продолжи во „кнежевството“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Чави: Работиме на регистрација на играчите, имаме рок до два часа пред натпреварот

Денешната прес-конференција на Чави привлече големо внимание во Шпанија, бидејќи во Барсел…