Дома Видео Томовски ја има една од најдобрите одбрани во првата фаза од СП 🎥

Томовски ја има една од најдобрите одбрани во првата фаза од СП 🎥

Кога и да добие шанса Мартин Томовски е одличен на голот на нашата репрезентација.

Македонија го победи Чиле и се пласираше во втората фаза, а одличен во тој натпревар беше младиот голман Мартин Томовски.. Една од неговите одбрани во тој меч се најде помеѓу најдобрите од првата фаза на СП. Со одбраната Томовски се најде на петтата позиција.

Ќе потсетиме и дека Томовски после првата фаза беше во топ 3 голмани по одбранети пенали. Од осум пенали (без натпреварот со Словенија) Томовски одбрани 4, со успешност од 50% се најде на петтата позиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Лазаров: Сакам модерна репрезентација, имаме план!

Новиот селектор на ракометната репрезентација на Македонија, Кире Лазаров ги кажа неговите…