Дома Фудбал Германија Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер блиску до нов договор

Томас Милер е блиску до договор со Баерн Минхен за продолжување на соработката, пренесуваат германските медиуми.

Двете страни веќе подолго време се во преговори и постигнале договор за должината на договорот, па останува уште да се договорат финансиските детали.

Милер кој од 12 години игра за баварскиот гигант, годишно заработува по 15 милиони евра. Според „Билд“ тој наскоро ќе стави потпис на нов договор до 2024 година, со мало намалување на платата.

30-годишниот фудбалер целата кариера ја помина цо Баерн Минхен и до сега има одиграно 521 натпревар за Баварците.

Во првиот дел од сезоната влезе во конфликт со тренерот Нико Ковач па имаше шпекулации дека ќе го напушти Баерн, но Милер ќе им остане верен на Баварците.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…