Дома Фудбал Останато Тоа е Балканот: Додека играчите тренирале некој им украл 1500 евра!

Тоа е Балканот: Додека играчите тренирале некој им украл 1500 евра!

Екипата на Локомотива од Загреб доживеала непријатност на стартот од вториот дел од сезоната.

Клубот објави дека додека играчите имале тренинг крадци влегле во соблекувалната и ги ограбиле. Крадците со себе однеле околу 1500 евра.

„Додека фудбалерите тренинираа, некој влегол во соблекувлната. Кога тренингот заврши и се вратија во соблекувалната неколкумина забележаа дека им ги нема парите. Ограбени се неколку играчи и недостасува сума од околу 1500 евра“, открија од клубот.

Во тренинг центарот на Локомотива камери има, но тие во моментот кога се случила кражбата не работеле.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Брајтвајт во 2012 година: Сонувам да играм за Реал Мадрид

Новиот напаѓач на Барселона Мартин Брајтвајт веќе неколку пати се најде на мета на критики…