Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 08.02.2023)

Тикет на денот (среда, 08.02.2023)

tiket na denot

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Куповите и понатаму се центар на внимание, а дефинитивно ќе има доста интересни натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сандерленд – Фулам – ГГ3+ @ 2.11 во Mozzart

Сандерленд не успеа да победи против Милвол на домашен терен, а слободно може да се каже дека избегнаа пораз. Тие доминираа во поголем дел од мечот, но тоа не промени ништо. Второлигашот сега има шанса да избори пласман во 1/8 финалето, но треба да се нагласи дека Фулам е ранг над Сандерленд. Во петокот гостите изиграа без голови против Челзи и за нив тоа е голем успех. Во првиот дуел на овие две екипи немаше многу голови, но шансите беа премногу. Сега очекуваме офанзивците да бидат порасположени, па затоа типуваме ГГ3+ со квота 2.11 во Mozzart.

Бохум – Дортмунд – ГГ3+ @ 1.91 во Bet365

Доста интересно е на натпреварите каде што играат Бохум и Дортмунд. Во Бундеслигата изиграа четири натпревари и сите тие дуели се ефикасни. Двете екипи играат отворено, само разликата е тоа што Милионерите се борат за титула, а Бохум за опстанок. После ужасниот почеток, Бохум се опорави и на домашен терен победија против Херта и Хофенхајм, додека на гости беа проазени од Мајнц и Леверкузен. Дортмунд беше со 100% учинок и на четири натпревари запиша исто толку и победи, па може да кажеме дека на овој натпревар влегуваат со фантастично расположение. Ние овде очекуваме уште еден ефикасен дуел, па предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.91 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (петок, 24.03.2023)

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Квалификаци…