Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 23.01.2022)

Тикет на денот (недела, 23.01.2022)

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас, а ние се надеваме дека ќе го направиме вистинскиот избор и ќе ви претставиме за денес добитен тикет.

Милан – Јувентус – 1 @ 2.60 во Mozzart

Милан во овој натпревар влегува со многу лошо расположение благодарение на последниот натпревар. Тие во тој дуел го пречекаа тимот на Специја и после водството од 1-0, на крајот беа поразени со гол во последните минути од натпреварот, но добро е тоа што се уште се на горниот дел на табелата. Јувентус од друга страна игра се подобро и подобро во Серија А, а нивната цел ќе биде само пласман во ЛШ за следната сезона. Исто така мора да нагласиме дека во овој натпревар влегуваат со одлична расположение после победата во купот против Сампдорија. Ние овде предлагаме 1 со квота 2.60 во Mozzart.

Клермонт – Рен – 2 @ 1.80 во Bet365

Клермонт оваа сезона дефинитивно ќе  води тешка битка за опстанокот. Конкуренцијата е огромна, а моменталната ситуација укажува на неизвесен завршеток на првенството во однос на екипите кои ќе бидат елиминирани. Рен од друга страна е пријатно изненадување во Франција и се наоѓа на горните позиции на табелата. Во овој натпревар влегуваат со добро расположение после победата над Бордо во последното коло. За овој натпревар предлагаме 2 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.68

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 28.05.2022)

Денешната сабота е нешто послаба во однос на изминатите саботи, но сега ќе биде така и во …