Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 12.03.2023)

Тикет на денот (недела, 12.03.2023)

tiket na denot

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓И денес понудата е на завидно ниво. Натпревари има многу и се игра фудбал ширум светот. Веруваме дека за денес оваа супер дабл комбинација ќе ни донесе одлична добивка.

Кремонезе – Фиорентина – 2 @ 1.80 во Mozzart.

Кремонезе запиша едно реми, една победа и помисливме дека тоа ќе биде почеток на една голема борба за опстанок, но веднаш потоа следуваше и пораз во последниот натпревар од тимот на Сасуоло, па сега повторно се дел од црвената зона. Фиорентина од друга страна зеде важни шест бода во последните два натпревари. Прво победија против Верона со убедливи 3-0, а потоа зедоа три бода и на натпреварот против Милан, па во моментов се наоѓаат на средината на табелата. Наш предлог за овој натпревар 2 со квота 1.80 во Mozzart.

Фулам – Арсенал – 2/2 @ 2.50 во Bet365

Фулам може да кажеме дека има одлични резултати зад себе барем кога е во прашање Премиер лигата. Тие се наоѓаа веднаш под зоната за Европа, а до крајот има уште многу, па рано е да им пресудиме дали ќе обезбедат пласман или не. Арсенал од друга страна е на лидерската позиција со вкупно 63 бода и веруваме дека ќе дадат се од себе за да ја задржат до крајот на сезоната. Топџиите се фаворити на овој дуел, па искрено и предвидуваме победа за нив уште во првото полувреме. Ние се одлучивме да типуваме 2/2 со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.50

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 25.03.2023)

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Овој викенд…