Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 24.01.2023)

Тикет на денот (вторник, 24.01.2023)

tiket na denot

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Наредните денови ќе ги обележат вонредните кола во Германија и Холандија, но ќе се играат и заостанатите натпревари и куп натпревари и во другите земји. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Херта – Волфсбург – Т22+ @ 2.35 во Mozzart

Секоја чест за Волфсбург, тимот кој конечно се стабилизира и е без пораз во последните девет кола во Бундеслигата, а поминаа понатаму и во ДФБ Купот. Победата од претходното коло докажа дека во вториот дел од сезоната ќе продолжат таму каде што застанаа. Остварија убедлив триумф против Фрајбург со резултат од 6-0. Херта беше поразена минатиот викенд на гостувањето кај Бохум и повторно се во зоната за елиминација, поточно сега се на 17-то место. Зад нив на табелата е само тимот на Шалке, па дефинитивно овој натпревар им е многу важен. Ние овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 2.35 во Mozzart.

Саутмптон – Њукасл – 1Х @ 1.95 во Bet365

Нема дилема за тоа кој е поквалитетен тим од овие два, но се работи за натпревар од ЕФЛ купот, а не првенствен дуел. Иако станува збор за ¼ финале, веруваме дека Њукасл нема да излезе со најјак состав на овој натпревар со оглед на фактот што за нив единствен приоритет е да излезат во Лига на шампиони. Саутемптон од друга страна се на дното на табелата во Премиер лига и имаат навистина лоши резултати досега. Во последниот натпревар беа минимално поразени од тимот на Астон Вила и со тоа си зададоа дополнителни проблеми. Овде очекуваме домаќините да не бидат поразени и типуваме 1Х со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.58

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 09.02.2023)

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Денешната понуда е е…