Дома Тикет на денот Тикет на денот (вторник, 14.03.2023)

Тикет на денот (вторник, 14.03.2023)

tiket na denot

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Вечер ќе ги дознаеме имињата на уште двата учесници од ¼ финалето на ЛШ и се играат реваншите во Порто и Манчестер и ќе видиме кој ќе биде поуспешен. Покрај тие натпревари се играат и заостанати дуели во други лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Миделсброу – Стоук – 1&2+ @ 2.30 во Mozzart

Домаќините се во налет и сега се само на четири бода помалку зад Шефилд, второпласираниот тим во Чемпионшип. Лидерот Барнли е недостижен, но и второто место носи директен пласман во Премиер лига, а тоа е и крајната цел за екипата од Риверсајд. Во Лондон доаѓа, во последно време, одличниот Стоук. Овој тим во минатото коло го победи Блекбурн, уште едниот претендент за второто место и така им направија услуга на Миделсброу. Стоук е во средината на табелата и имаат три победи во претходните четири кол, а во двата последни, дадоа осум голови. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 2.30 во Mozzart.

Есен – Оснабрик – 2 @ 2.15 во Bet365

Се игра и вонредното коло во германската трета лига, а во Есен доаѓа тимот од Оснабрик. Домаќините во преостанатите 12 кола ќе се обидат да се задржат над критичната зона и ќе направат се за да останат во овој ранг, додека гостите ќе се трудат да стигнат до третото место и да играат во бараж за влез во Цвајт. Оснабрик во моментов е на 4-то место и има само бод помалку од третопласираниот Вехен. Во саботата победија против Олденбург со 2-0 и на тој начин ја врзаа третата победа во серија. Ние овде очекуваме да победат и во Есен, па типуваме 2 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.95

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (сабота, 01.04.2023)

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Денес имам полна понуда, а во зав…