Дома Трансфер зона Тиаго Силва на лето се враќа во Серија А

Тиаго Силва на лето се враќа во Серија А

Капитенот на Пари Сент Жермен, Тиаго Силва може да го напушти клубот на крајот на сезоната како слободен агент.

Договорот на 35-годишниот Бразилец истекува на крајот на сезоната, а неговиот агент потврди дека нема преговори за продолжување на соработката.

„Во моментов нема преговори со ПСЖ. Тиаго веќе има понуди од други клубови, но нема да потпишуваме ништо бидејќи за нас приоритет останува ПСЖ“, изјави агентот на Силва.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Тиаго Силва може да се врати во Милан.

„Фудбалот е многу динамичен. Приоритет ни е ПСЖ, но ако не ни предложат нов договор, наскоро ќе ги слушнеме и другите понуди“, додаде агентот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јунајтед и Сити водат битка за албански репрезентативец

Двата клува од Манчестер на лето ќе се борат на трансфер пазарот за потписот на дефанзивец…