Дома Трансфер зона Тевез му го „краде“ Ди Марија на Јувентус

Тевез му го „краде“ Ди Марија на Јувентус

Новиот тренер на Росарио Централ, Карлос Тевез призна дека ќе ја разгледува можноста да го донесе Анхел Ди Марија.

Ди Марија е „дете“ на Росарио и во моментов е слободен играч, но сака да остане уште една сезона во Европа за да игра на Мундијалот.

Аргентинецот има понуда од Јувентус на која се уште не дал конечен одговор, а Тевез ќе се обиде да го убеди да се врати во својот клуб.

„Не можам да разговарам со него во моментов. Едвај можам да разговарам со жена ми покрај сите обврски што ги имам. Би сакал да дојде Ди Марија, кој не би го сакал тоа? Кога ќе се смири ситуацијата, ќе му се јавам и ќе го прашам што сака да прави. Знаеме што претставува тој за овој клуб и колку може да даде со неговото искуство“, изјави Тевез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја понижи Барселона: Парите за Левандовски ги сака веднаш, бидејќи смета дека за една година клубот ќе банкротира

Сагата околу трансферот на Роберт Левандовски во Барселона се уште трае, а Баерн Минхен не…