Дома Фудбал Останато Судот донесе одлука за жалбата на адвокатите за Дани Алвеш!

Судот донесе одлука за жалбата на адвокатите за Дани Алвеш!

Дани Алвеш останува на слобода откако судот во Барселона во текот на средата ја одби жалбата на другата страна за неговото предвремено пуштање од затвор со платена кауција, пренесува француската агенција „АФП“.

Бразилец претходно беше осуден на четири ипол години затворска казна поради силување во ноќен клуб ноќта измеѓу 30-ти и 31-ви декември 2023 година. Алвеш на 25-ти март беше пуштен да се брани од слобода со кауција од еден милион евра.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


На таквата одлука се жалеше обвинителството и адвокатскиот тим на спротивната страна, но нивната жалба беше одбиена и Алвеш ќе остане на слобода. Судот по уплатената кауција го ослоби Алвеш, меѓутоа и му ги одзема двата пасоши кои ги поседуваа, бразилскиот и шпанскиот.

Поранешната фудбалска ѕвезда на Барселона исто така не смее да ја напушти Шпанија и во судот мора да се јавува секој петок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Челзи го избра новиот менаџер

Енцо Мареска ќе биде нов тренер  на Челзи  и ќе го наследи Маурисио Покетино, пр…