Дома Фудбал Останато Судија херој: Им донесе пласман во ранг погоре, па славеше заедно со нив 🎥

Судија херој: Им донесе пласман во ранг погоре, па славеше заедно со нив 🎥

Еден судија од холандскиот фудбал се најде во центарот на вниманието.

Во прашање е натпреварот помеѓу Сент Џорџ и СВ Де Валкен од четвртиот ранг на холандскиот фудбал.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Двете екипи меѓусебе решаваа кој ќе оди во ранг погоре, а на крајот тоа беше Сент Џорџ. Но, големи контроверзии предизвика судијата кој исклучи тројца фудбалери на Де Балкен и го продолжи мечот 15 минути за на крајот голманот на Сент Џорџ да го постигне победничкиот гол.,

Но. уште поголем шок се случи на прославата на која се појави судијата Смит. Сојузот го казни со доживотна забрана за судење, меѓутоа тоа него не му менува многу затоа што има 61 година и онака планирал овој натпревар да биде негов последен во кариерата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …