Дома Фудбал Лига на шампиони Суарез повторно во центарот на вниманието: Погледнете што му направи на Рудигер 🎥

Суарез повторно во центарот на вниманието: Погледнете што му направи на Рудигер 🎥

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Луис Суарез повторно е во центарот на вниманието.

Уругвајскиот фудбалер и од минатото е познат како фудбалер кој знае да се послжи со недозволени потези на теренот. Очигледно Челзи е негова посебно омилена „жртва“.

Пред неколку години го гризна Бранислав Ивановиќ кој тогаш играше за Челзи, а вчера имаше еден дуел со Антонио Рудигер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…