Дома Македонски спорт Мак фудбал Струга ТЛ го доведе најголемото засилување ова лето!

Струга ТЛ го доведе најголемото засилување ова лето!

Струшкиот прволигаш Струга Трим Лум работи сериозно во летниот преоден рок, а нивното најголемо засилување до сега е 28 годишниот Маријан Алтипармаковски кој доаѓа од бугарски Пирин.

Поранешниот мла репрезентативец на Македонија во кариерата играше за Пелистер Работнички, Ксанти, Панилиакос, Интер Запрешиќ, Судова, Сараево и Лачи.

Претходно Струга ТЛ се засили со Меџиновиќ, Рамадани, Мирселоски и Ристевски, додека клубот го предводи Срѓан Захариевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Официјално: Муарем Бајрами го продолжи договорот со Македонија Ѓорче Петров

Tренерот на Македонија Ѓорче Петров Муарем Бајрами ја продолжи верноста кон клубот во след…