Дома Фудбал Лига на шампиони Стрелецот на евроголот од финалето со порака до фановите!

Стрелецот на евроголот од финалето со порака до фановите!

0

Марио Манџукиќ немаше сила да зборува после загубенто финале во Лигата на шампионите, му требаше време за да им се обрати на фановите.

Како утеха за хрватскиот напаѓал останува фантастичниот гол за 1:1 кој сигурно е еден од најдобрите во финалните средби од Лигата на шампионите, сепак високиот пораз од 4:1 тешко му падна.

„Горд сум што сум дел од овој тим. Имавме неверојатна сезона со големи победи и на нив ќе се сеќаваме засекогаш, освоивме два трофеи. Поразот во финалето од Лигата на шампионите е тежок за прифаќање, но ќе го искористиме како инспирација да бидеме подобри следната година. Тажен сум поради повредените навивачи во Торино, се надевам дека набрзо ќе се опорават. Тоа не беше добра вечер за фановите на Јувентус. Но ќе има уште многу подобри, следната сезона“, напиша Манџукиќ.

 

I am proud to be a part of this team and this club – we had an incredible season with great wins we'll remember forever and two big trophies and celebrations at the end. CL final loss is difficult to deal with, but we'll use it as an inspiration to be even better next year and deliver a trophy this club and its fans deserve 🏆 I'm sad to hear about injured fans in Turin, and I hope everybody is going to heal and get better 🙏🏼 Not the best night for Juve fans, but we had a lot of great ones this year – and we'll have even more next season 💪🏼 Sono fiero di essere parte di questa squadra e di questo club – abbiamo avuto una stagione incredibile con grandi vittorie che ricorderemo per sempre e alla fine due grandi trofei e celebrazioni. Una sconfitta nella Finale di Champions League è difficile da accettare, ma la sfrutteremo come ispirazione per fare anche meglio la prossima stagione e conquistare un trofeo che questo club e i suoi fans meritano 🏆 Sono triste nell'apprendere dei tifosi feriti a Torino e spero che tutti si rimettano al meglio 🙏🏻 Non la serata migliore per i tifosi della Juve, ma ne abbiamo avute di grandiose quest'anno – e ne avremo ancora di più la prossima stagione🏳🏴 🇮🇹❤️🇭🇷💪🏻 #forzajuve #finoallafine #neverstop #juvespirit #stepbystep #teamwork #mm17🌪

A post shared by Mario Mandžukić MM 17 (@mariomandzukic_official) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе S. D.
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Се огласи Борусија: Еве кога за првпат се обратил Арсенал на адреса на „Милионерите“

Според денес пренесените информации, кои ги пласираше германски „Кикер“, Арсенал испратил …