Дома Луд Спорт Страшен пад на норвешки скијач🎥

Страшен пад на норвешки скијач🎥

Еден од најдобрите скијачи во светот Александер Амод Килде имаше страшен пад на трката во Венген.

Килде загуби контрола и заврши во заштитната ограда, по што доби медицинска помош, а потоа со хеликоптер беше пренесен во болница.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Норвежанецот остана неподвижен на снегот пред да стигне медицинската екипа, а поради тоа трката беше прекината половина час.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед ја сака ѕвездата на Наполи

Квича Кварацхелија беше вистинско откритие на Серија А минатата сезона и го привлече внима…