Дома Фудбал Лига на шампиони Страшен гол на Модриќ – Реал брзо се врати во живот!

Страшен гол на Модриќ – Реал брзо се врати во живот!

Реал Мадрид по првото полувреме имаше шокатни 0:3 против Реал Мадрид, а после седум минути игра во вториот дел Лука Модриќ намали на 1:3, а Винисус неколку минути подоцна погоди за 2:3.

Хрватскиот фудбалер постигна фантастичен гол кој сигурно влијаеше на мотивацијата кај „кралевите“. Винисус само што влезе во игра веројатно не поминаа ниту 10 секунди успеа да ја погоди мрежата на Шахјтор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хименез со прва порака: Се надевам дека ќе се вратам брзо

Напаѓачот на Вулверхемптон, Раул Хименез, на мечот против Арснеал се здоби со фрактура на …