Дома Актуелно Страотна повреда на раката на фудбалер во Англија

Страотна повреда на раката на фудбалер во Англија

Фудбалерот на Форест Грин, Џемаил Мет доживеа стравична повреда на раката за време на натпреварот против Болтон.

Фудбалерот од Јамајка беше принуден да го напушти натпреварот после седум минути бидејќи доживеа тешка повреда на раката.

После необичен судир со противнички играч настрада раката на Мет, по што веднаш се фати за раката и целата сцена изгледаше ужасно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…