Дома Македонски спорт СТОЛЕ ТЕНКОТ: Го лобуваше голманот со тројца Јапонци на грб! (ВИДЕО)

СТОЛЕ ТЕНКОТ: Го лобуваше голманот со тројца Јапонци на грб! (ВИДЕО)

0

Македонија е на пат да запише победа на првиот натпревар на Светското првенство против Јапонија.

Во првото полувреме во полн сјај блеснаа Кире Лазаров и Борко Ристовски, додека Столе Стоилов се истакна со еден погодок во негов стил.

Кон крајот на првиот дел, Столе доби топка од Талевски и со тројца Јапонци на грбот успеа да направи ролинг и да лобува противничкиот голман.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Од Стојаково до Кина со Рено 4: Поминаа 11.000 километри и го развеаа македонското знаме на кинескиот ѕид! (ФОТО)

Maкедонците Ѓорѓи Николов и Џоко Шуклев направија еден навистина интересен спортски подвиг…