Дома Видео Старт за во затвор: Со отворен ѓон тешко повреди двајца фудбалери 🎥

Старт за во затвор: Со отворен ѓон тешко повреди двајца фудбалери 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Натпреварот од фудбалската лига на Хондурас помеѓу Маратон и Олимпија (0:1) кој се играше изминатата ноќ ќе остане запаметен по крвничкиот старт на еден од фудбалерите на домашниот тим.

Стартот е буквално за затвор, а го направи Андре Орељана кој пред крајот на натпреварот во обид да дојде до топката со отворен ѓон со двете нозе „собра“ двајца противнички играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Проблем за Тен Хаг, Манчестер Јунајтед остана без двајца дефанзивци

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Дефанзивците на Манче…