Дома Видео Старт за во затвор: Со отворен ѓон тешко повреди двајца фудбалери 🎥

Старт за во затвор: Со отворен ѓон тешко повреди двајца фудбалери 🎥

Натпреварот од фудбалската лига на Хондурас помеѓу Маратон и Олимпија (0:1) кој се играше изминатата ноќ ќе остане запаметен по крвничкиот старт на еден од фудбалерите на домашниот тим.

Стартот е буквално за затвор, а го направи Андре Орељана кој пред крајот на натпреварот во обид да дојде до топката со отворен ѓон со двете нозе „собра“ двајца противнички играчи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Зидан: Јамал е уникатен фудбалер, би го довел во Реал Мадрид

Зинедин Зидан го коментираше настапот на Ламин Јамал на ЕП, кој со 16 години ги собори сит…