Дома Македонски спорт Станојковски и Младенова победници на сениорските турнири ТОП 8 во пинг понг

Станојковски и Младенова победници на сениорските турнири ТОП 8 во пинг понг


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Ден после одржувањето на Др/авното првенство за сениори, поради скратениот календар на пинг понгарската федерација се одржа ТОП 8 турнирот на кој учествуваат најдобриете осум играчи од ранг листата за сениори.

 Во конкуренција на сениори Кристијан Станојковски уште еднаш докажа дека нема конкуренција во Македонија, и уверливо со шест победи од шест натпревари супериорно го освои првото место.На ТОП 8 турнирот еден натпреварувач го откажа своето учество.

Пласман ТОП 8 Сениори:

1 КРИСТИЈАН СТАНОЈКОВСКИ
2 САШО СМОЛИЌ
3 ФИЛИП МЛАДЕНОВСКИ
4 ЃОКО ЈОЧКОСКИ
5 ДАМЈАН СТОЈЧЕВ
6 ПЕТАР КОСТОВСКИ
7 ХРИСТИЈАН ЈОВАНОВ

Кај сениорките државната првенка Амелија Уце не успеа да ја потврди доминацијата, свој ден на ТОП 8 турнирот имаше Билјана која со максимален учинок го освои првото место. Победата на ТОП 8 за Младенова значи и пробивање на второто место на ранг листата.

Пласман ТОП 8 Сениорки:

1 БИЛЈАНА МЛАДЕНОВА
2 АМЕЛИЈА УЦЕ
3 АНА СТОЈАНОВСКА
4 ИВА ДИМИТРИЕВСКА
5 ДИЈАНА РИСТОВСКА
6 СОФИЈА ХАСАНУ
7 ВАСЕ БОГОЕВСКА
8 ЕМИЛИЈА МАРКОВСКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Српски второлигаш ја прегази Победа со 8:0 и порача: Се чувствуваме измамено!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Прилепска Победа пре…