Дома Фудбал Останато Стадионот гореше, невиден спектакл во Алжир – и тоа во натпревар од трета лига! (Видео)

Стадионот гореше, невиден спектакл во Алжир – и тоа во натпревар од трета лига! (Видео)

Aлжирскиот УСМА Анаба може да се пофали дека има одлични навивачи.


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Овој клуб иако игра во третата лига во Алжи има стадион со капацитет од 50.000 навивачи кој буквално гореше во нивниот последен натпревар.
Спектакл кој навистина е рамен со најголемите светски дерби натпревари…Нема што друго да се каже освен секоја чест!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Срамота: Поранешен светски шампион својата Аргентина ја гледа седнат на скали!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…