Дома Македонски спорт Мак фудбал Српски младински репрезентативец го засили Вардар

Српски младински репрезентативец го засили Вардар

Михајло Милосавиќ е ново засилување во екипата на Вардар. Доаѓа од српскиот претставник во групната фаза на Лига Европа, екипата на ТСЦ.

Во младинските категории бил дел од најголемите српски клубови Војводина, Партизан и Црвена звезда.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Милосавиќ има 19 години, игра во средниот ред и е актуелен репрезентативец на Србија во селекцијата до 19 години.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

Екипата на Алкалоид вчера ја запиша својата прва Европска победа откако во Скопје ја совла…