Дома Фудбал Останато Србија воведува ВАР!

Србија воведува ВАР!

0

Готово е и Србија воведува ВАР!

Извршниот одбор на Фудбалскиот сојуз на Србија донесе формална одлука за воведување на ВАР технологијата на терените во Србија.

„Комисијата на нашата фудбалска организација на чело со Милан Караџиќ во најбрз можен рок ќе ја посетат лица од УЕФА и ФИФА за да дадат насоки околу спроведувањето на видео технологијата која значително би помогнале на судиите полесно и поефикасно да делат правда во натпреварите од нашиот елитен ранг“, се наведува во соопштението на ФСС.

Ќе потсетиме на стадионот на Звезда веќе се користеше ВАР технологијата во натпреварите од Лигата на шампионите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо после големиот јубилеј: Не бркам рекорди, тие ме бркаат мене (фото)

Фудбалерите на Португалија синоќа беа поразени во гости против Украина со 2:1, а натпревар…