Дома Останати Србија веќе стигна до вториот медал во Токио!

Србија веќе стигна до вториот медал во Токио!

После Дамир Микец кој освои сребро, Србија стигна и до вториот медал во првиот ден на олимписките игри.

Тијана Богдановиќ го донесе вториот медал за Србија, овој пат во таеквондо. Богдановиќ пред стартот на ЛОИ најави дека ќе оди на медал, а тоа го оствари со денешната одлична борба за бронзата против Миу Јамади од Капонија. Богдановиќ дојде до убедлива победа од 20:6.

Ова е трет пат Србија да освојува медал во таеквондо. Тијана беше втора во Рио, а Милица Мандиќ го освои златото во Рио во 2012 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

На кого играат големите ѕвезди Раде Шербеџија и Милош Биковиќ?

Ни тие не ги пропуштаат најголемите квоти на свет во Mozzart. Секој ден букмејкерите во Mo…