Дома Луд Спорт Спречена трагедија на дуелот меѓу Лајпциг и Тотенхем (видео)

Спречена трагедија на дуелот меѓу Лајпциг и Тотенхем (видео)

Лајпциг синоќа славеше историски триумф над Тотенхем и пласман во четвртфиналето од ЛШ, но имаше и еден стравичен момент на теренот.

Лесно можеше да се случи целата победничка атмосфера на стадионот да биде нарушена поради несреќниот инцидент кој се случи во второто полувреме.

Дефанзивецот на Лајпциг Норди Мукиеле падна како покосен после ударот од топка во пределот на лицето. Силината на ударот не беше голема, но играчот го голтна јазикот, па само брзата реакција на лекарите спречи трагедија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

На Милнер не му е досадно во изолација: Неговото видео е апсолутен ХИТ!

Додека светот се бори со пандемијата од коронавирус, спортистите ширум светот објавуваат в…