Дома Луд Спорт Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

Спектакуларен нокаут: Беше на паднат на под, а потоа…(видео)

УФЦ борбата помеѓу Лом-Али Налгиев и Иманали Гамзатанов ја одбележа спектакуларен нокаут.

Вакво нешто ретко се гледа, бидејќи не е во прашање класичен нокаут. Имено, Налгиев успеа да го нокаутира противникот од дефанзива иако беше паднат на под…Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Бартомеу: Меси до 10. јуни требаше да изјави дека сака да замине

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу ги негираше тврдењата дека тој сакал да г…